Wróć do strony głównej
Aktualności | 10.05.2024

Termin konferencji: 25 kwietnia 2024 r.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Wydział Farmaceutyczny, ul. Borowska 211 (sala wykładowa W3)

KONFERENCJA

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji naukowej „POPCORN – POPulation COhort Research Network – Badanie kohortowe – współpraca nauki z samorządem”. Celem konferencji jest prezentacja wyników współpracy uczelni wyższych z samorządami lokalnymi w szczególności w zakresie badań zdrowia i zachowań zdrowotnych populacji.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń w zakresie prowadzonych badań populacyjnych i możliwościami wykorzystania ich wyników w kształtowaniu polityki zdrowotnej samorządów i działań wspierających zdrowie mieszkańców.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań populacyjnych prowadzanych na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w szczególności wyniki badania PICTURE, którego celem jest poznanie czynników wpływających na zachorowalność i śmiertelność mieszkańców Dolnego Śląska, a także poznanie przyczyn występowania nierówności zdrowiu wśród Wrocławian.

Drugim badaniem, którego wyniki zostaną zaprezentowane podczas konwencji jest badanie Białystok PLUS. Jest to również badanie populacyjne o dużej skali. Badanie Białystok PLUS jest wzorowane na podobnym projekcie realizowanym w Niemczech przez Uniwersytet w Greifswaldzie. Prowadzone jest tam od 1997 roku, czyli od 20 lat, badanie SHIP (Study of Health in Pomerania). Uniwersytet Medyczny w Greifswaldzie jest głównym partnerem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w opracowaniu i wykonaniu programu Białystok PLUS. Wyniki badania Białystok Plus zaprezentuje zespół z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych i studentów zainteresowanych badaniami populacyjnymi. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość trzymania cyfrowego mikropoświadczenienia zgodnego ze standardem Open Badges tzw. odznaki +.

Tagi #ckp
Autor: Paweł Szcześniak Data utworzenia: 10.05.2024 Autor edycji: Paweł Szcześniak Data edycji: 10.05.2024