Wyróżnienia dla pracowników Wydziału Farmaceutycznego

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza były połączone z międzynarodową konferencją V4 PharmForum. Podczas uroczystości uhonorowanych zostało dwóch pracowników Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej.

Święto Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza w 2018 roku odbyło się 27. września, dzień po kalendarzowym święcie Kosmy i Damiana, prekursorów farmacji klinicznej, patronów aptekarzy i farmaceutów ale również lekarzy. Nagrody przyznane z tej okazji trafiły w ręce pracowników Katedry i Zakładu Farmakologii Klinicznej. Pani Prof. dr hab. Anna Wiela–Hojeńska otrzymała wyróżnienie „Mecenas Samorządu Aptekarskiego” natomiast mgr Olga Fedorowicz otrzymała tytuł „Strażnika Wielkiej Pieczęci Aptekarstwa Polskiego” jako najwyższe uznanie Samorządu Aptekarskiego.

Mecenas
Strażnik

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa, której głównym bohaterem był Leopold Skulski – farmaceuta, były premier polskiego rządu, działacz polityczny i społeczny, przedsiębiorca aktywnie uczestniczący w życiu zawodowym i publicznym przełomu XIX i XX wieku. Był on postacią wybitną, zarówno w wykonywanym przez siebie zawodzie farmaceuty, jak i w sprawowaniu funkcji publicznych, politycznych, gospodarczych i społecznych. Ekspozycja przygotowana została przez Główną Bibliotekę Lekarską.