14 maja obchodzimy Dzień Farmaceuty

W obchodzonym 14 maja Dniu Farmaceuty p.o rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu życzył wszystkim studentom, pracownikom i absolwentom naszej uczelni poczucia satysfakcji z wykonywanego zawodu.

- Epidemia koronawirusa mocno uwydatniła konieczność ścisłej współpracy wszystkich elementów systemu ochrony zdrowia. Farmaceuci są jego ważnym i mam wrażenie czasami za mało docenianym ogniwem - podkreśla prof. Piotr Ponikowski. - Życzę Państwu, byście doceniani czuli się na co dzień, życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, także tej naukowej. I dziękuję za zaangażowanie w ostatnie działania - studenci Wydziału Farmaceutycznego zgłaszali się na wolontariat, pracownicy wspomagali nas w działaniach w ramach szpitala - mówił p.o. rektora. - A, że życie nie składa się wyłącznie z pracy, więc do życzeń zawodowych dołączam te dotyczące codzienności - spokoju, zdrowia i możliwości cieszenia się bliskością ważnych dla Państwa osób - podsumowywał prof. Piotr Ponikowski.